W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 4 do 8 stycznia 2021 r. dzieci w czasie zajęć: rozmawiały o różnych sposobach mierzenia czasu, oglądały starodawne i współczesne zegary oraz uczyły się nastawiać swój zegar. Utrwalały nazwy: pór roku, dni tygodnia, miesięcy. Po obejrzeniu bajki pt.: „Baśń o dwunastu miesiącach”, stworzyły grupowy kalendarz urodzinowy, ustalając kolejność swoich urodzin, według miesięcy. Dzieci stworzyły różne prace plastyczne, np.  „Fajerwerki” – wykonując pracę plastyczną, ćwiczyły prawidłowe oddychanie, za pomocą słomki –  wydłużając fazę wydechu. Zima nie pozwoliła się nam nudzić. Dzieci w czasie zabaw na podwórku lepiły bałwana, rzucały śnieżkami do celu i obserwowały ślady na śniegu. Nie zapomniały też o dokarmianiu ptaków zimą.

Opracowała: Alicja Wysocka